UŞAK
Giriş Tarihi : 09-05-2022 19:49   Güncelleme : 09-05-2022 20:24

   BİRLİK BAŞKANI ATALAY SAVAŞ TEKRAR ADAY

Uşak Esnaf ve sanatkârlar odaları birlik Başkanı Atalay Savaş Birliğe adaylığını açıkladı. Uşak esnaf ve sanatkârlar odaları birlik Başkanı Atalay Savaş Bir kafede sabah kahvaltısında Basın açıklaması yaptı.

   BİRLİK BAŞKANI ATALAY SAVAŞ TEKRAR ADAY

Kahvaltılı basın toplantısına Uşak’ta görev yapan basın mensupları ve Uşak esnaf ve sanatkârlar odaları birliğine bağlı esnaf oda Başkanları katıldı.

Başkan Savaş’ Esnaf ve sanatkârlar odaları birlik Başkanlığını yürüttüğü sürede yaptıklarını ve yapamadıklarını açıkladı. Başkan, Atalay Savaş’ın açıklaması şu şekilde.

“Bir hafta sonra, 15 Mayıs Pazar günü Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Esnaf Odası Birlik seçimimiz var. Onun için bu toplantıyı düzenledik. Hepinizin bildiği gibi ben ve yönetimdeki arkadaşlarım bir dönem birlik yönetiminde yer aldık. Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştiremediğimiz işler oldu.

Bizim geldiğimizde esnaf harç yatırmak için bankaya gidiyordu. Orada ATM’ye para yatırmak için çok zorlanıyordu. Esnafın bu sıkıntısı benim dikkatimi çekti ve arkadaşlarıma internet bankacılığına geçmeleri talimatı verdim. Esnafımızı bankaya gitmekten kurtardık.

İnsanların verimli çalışması için fiziki ortamı verimli olmalı. Biz, bu verimliliği sağlamak için birlik odamızda atıl duran katı misafir odaları ve toplantı salonu ile en verimli hale getirdik.

Hepinizin bildiği gibi seçildikten sonra esnaf birliği yönetimine seçildikten sonra bei “Esnaf Sarayı” vaadimiz vardı. Bu vaadimizi gerçekleştirmek için 4 yılı aşkın çalıştık. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın, şu anda boş olan eski belediye binasına biz esnaflar için 2000 bin metre bürüt, 1700 metrekare bir alanı kira almadan 29 yıllığına tahsis etti.

Başkanımızın alt kat için başka tasarrufu vardı. Kiraya vermeyi falan düşünüyordu. Bizde kendilerine alt katı “Yöresel ürünler pazarı” kurulmasını önerdik. Sıcak baktı. O eski tahsilat gişelerinin olduğu alanı inşallah yöresel ürünler pazarı yapacağız dedi. Başkan Atalay Savaş ve oda Başkanları Toplantının ardında hatıra fotoğrafı çekildiler.