MANİSA

Cengiz Ergün, Ramazan Ayını Kutladı, Manisa FK’yı Tebrik Etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Nisan ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Meclis üyelerinin ve Manisalıların Ramazan ayını tebrik eden Başkan Ergün, TFF 1. Lig’e yükselen Manisa Futbol Kulübü’nü de kutladı ve 1. Lig’de başarılar diledi.

Cengiz Ergün, Ramazan Ayını Kutladı, Manisa FK’yı Tebrik Etti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı öncesi gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına ulaşmış olmanın manevi hazzını ve huzurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Bu güzel huzur ve maneviyat ikliminin sonsuza kadar ülkemiz üzerinden eksik olmamasını diliyor, burada bulunan siz değerli arkadaşlarım başta olmak üzere, tüm Manisalıların ve Türk-İslam aleminin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyorum. Koronavirüs salgını nedeniyle her ne kadar iftar sofralarında bir araya gelemeyecek olsak da, gönüllerimizin bir attığına yürekten inanıyorum. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni de barındıran mübarek Ramazan ayı hürmetine inşallah dünyanın bir an önce bu salgından kurtulması en büyük duamızdır” dedi.

Çocukların Bayramını Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutlayan Başkan Ergün, “23 Nisan’da Gazi Meclisimizin açılışının 101’inci yıldönümünü ve bu vesileyle büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacağız. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 101. yılını da tebrik ediyor; başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman atalarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.

Manisa Futbol Kulübü’nü Tebrik Etti

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta namağlup şampiyonluğunu ilan eden Manisa Futbol Kulübü’nü de tebrik eden Başkan Ergün, “Sözlerimi noktalamadan önce Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele veren ve geçtiğimiz Pazar günü Uşak deplasmanından aldığı 1 puanla namağlup şampiyonluğunu ilan eden Manisa Futbol Kulübü’nü tebrik ediyorum. Manisa’mızı iyi şekilde temsil eden ve bu uzun maratonun sonunda şehrimize kupayı getiren futbolculara, teknik heyet ve yönetime hemşerilerimiz adına teşekkür ediyor, Manisa Futbol Kulübümüze 1. Lig’de başarılar diliyorum. Allah utandırmasın, başarıları daim olsun. Aidiyet noktasında Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm kurumların, derneklerin bu kulübe destek olması önemlidir. O açıdan tüm camiamız sahip çıkmalıdır” ifadelerine yer verdi. Futbolun yanı sıra basketbol, cimnastik gibi diğer branşlarda da desteklerinin süreceğini vurgulayan Başkan Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyespor bünyesinde çocukların ve gençlerin en iyi tesislerde spor yapmalarına imkan vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Ergün, “Sporu evlatlarımız için seviyoruz. Alacağımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.