SİYASET

CHP Uşak İl Başkanı Karaoba: "Aşı nerede?"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba coronavirüs salgınındaki son durumu değerlendirdi.

CHP Uşak İl Başkanı Karaoba:

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Ali Karaoba Türkiye'nin coronavirüs salgınındaki durumunu değerlendirdi. CHP İl Başkanı Karaoba, Uşak'ın bir ay içerisinde mavi renkten kırmıza renge döndüğünü belirtti ve şunları söyledi; "Başta sayın valimiz olmak üzere tüm yetkili kurumlar ve vatandaşlar çok duyarlı davranarak covid salgınını bir yerde bertaraf etmişlerdi ve Uşak maviydi bununla da gurur duyuyorduk. Uşak'ın mavisi olduğu kadar hiç reklamı olmamıştı ama şuan geline noktada Uşak yine kırmızı oldu." dedi. 

KARAOBA AK PARTİ'NİN KONGRESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Sadece vatandaşların duyarlı davranmasıyla tablonun düzelmeyeceğini de ifade eden CHP'li Karaoba, AK Parti'nin kongrelerindeki yaşanan yoğunluğa dikkat çekti. Kongre sürecinde her şeyin serbest olduğunu fakat vatandaşlara ise ceza uygulandığını vurguladı ve Türkiye'nin kötü yönetildiğini iddia etti.

"TÜM ÖĞRETMENLERE ÖNCELİK TANIMAK ZORUNDASINIZ"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Şubat ayı içerisinde yaptırıdığı coronavirüs aşısını hatırlatan Ali Karaoba, eşinin 12.sınıf öğretmeni olduğunu ve günde 8 saat derse girdiğini belirterek aşı olmadığını söyledi. Karaoba açıklamasında; "Soru sormanın bile yasak olduğu bir dönemden geçiyoruz. Tüm öğretmenlere öncelik tanımak zorundasınız." diye konuştu.

KARAOBA: "AŞI NEREDE?"

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba aşı nerede sorusunu sordu ve alınan yeni tedbirlere de değindi. Toplu taşıma araçları ile ilgili alınan kararı eleştiren CHP İl Başkanı, büyükşehirlerde okula nasıl gidileceği sorusunu yöneltti. Ali Karaoba iki haftalık tam kapanmanın şart olduğunu da sözlerine ekledi.