GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-09-2021 15:05   Güncelleme : 24-09-2021 15:41

Ege Bölgesi'nde hafta sonunun güneşli geçmesi bekleniyor

Ege Bölgesi'nde yaz tekrar geri dönüyor, sıcaklıklar hafta sonunda yükseliyor. Manisa, Aydın ve Denizli'de termometreler cumartesi günü 30 derecenin üzerine çıkarken; İzmir'de havasıcaklığı en yüksek 29, en düşük ise 18 derece olacak.

Ege Bölgesi'nde hafta sonunun güneşli geçmesi bekleniyor

Ege Bölgesi'nde son günlerdeki yağışlı ve serin hava yerini güneşli bir havaya bırakmaya hazırlanıyor. Sıcaklıklar cumartesi ve pazar günü tüm illerde 23 derecenin üzerine çıkacak. Ege Bölgesi'nin genelinde hafta sonunda en düşük sıcaklık ise Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre 8 dereceyle Afyonkarahisar'da olacak.

İZMİR'DE CUMARTESİ GÜNÜ SICAKLIK 29 DERECE

Meterolojinin tahminlerine göre İzmir'de hava sıcaklığı cumartesi günü en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık ise 18 derece olacak. Aydın'da termomtrenin en yüksek 34 dereceyi göstermesi beklenirken; Manisa'da sıcaklığın 31 derece olması bekleniyor. Meterolojinin tahminlerine göre Aydın'da en düşük sıcaklık 14, Manisa'da ise 13 derece olarak bekleniyor.

Denizli'de cumartesi günün en yüksek sıcaklığı 31, en düşük sıcaklığın ise 15 derece olması beklenirken; Muğla'da ise termometrenin cumartesi günü en yüksek 29 dereceyi, en düşük 12 dereceyi göstermesi bekleniyor. 

CUMARTESİ GÜNÜ EN SICAK İL KÜTAHYA

Kütahya'da cumartesi günü 34 derece, en düşük ise 20 derece olması bekleniyor. Uşak'ta en yüksek sıcaklığın 23 derece olması tahmin edilirken, en düşük sıcaklığın ise 9 derece olabileceği meteroloji tarafından tahmin ediliyor. Meterolojinin tahminlerine göre Afyonkarahisar'da sıcaklık seviyesinin cumartesi günü 22 derece, en düşük seviyenin ise 7 derece olması bekleniyor.

İZMİR'DE SICAKLIK PAZAR GÜNÜ 30 DERECE

Ege Bölgesi'nde pazar günü ise İzmir'de sıcaklık seviyesinin 30 derece olması bekleniyor. İzmir'de günün en düşük sıcaklığının ise 21 derece seviyelerinde olması tahmin ediliyor. Aydın'da pazar günün 35 derece seviyelerinde olması beklenirken; en düşük sıcaklığın ise 15 derece olması Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminleri arasında bulunuyor.

DENİZLİ'DE SICAKLIK 33 DERECEYE YÜKSELECEK

Ege Bölgesi'nde Denizli'deki sıcaklık seviyesinin ise 33 derece, en düşük seviyenin ise 17 derece olması tahmin ediliyor. Manisa'da pazar günü termometreler 33 dereceyi, Muğla'da 29 dereceyi göstermesi beklenirken; Manisa'da en düşük sıcaklığın 16 derece, Muğla'da ise en düşük sıcaklığın 15 derece olması bekleniyor.

UŞAK'TA SICAKLIK 26 DERECE

Uşak'ta termometre pazar günü en yüksek 26 dereceyi, en düşük 12 dereceyi göstermesi tahmin ediliyor. Meterolojinin tahminlerine göre Afyonkarahisar'da sıcaklık en yüksek 24 derece, en düşük ise 9 derece olarak bekleniyor. Kütahya'da da pazar günün en yüksek sıcaklığı 24 derece, en düşük sıcaklığın ise 9 derece olması tahmin ediliyor.

Bölgedeki bütün illerde hafta sonu boyunca güneşli bir havanın hakim olması bekleniyor.