SİYASET

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERKEN SEÇİM İÇİN UŞAK'TA TARİH VERDİ

İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Mehmet Tolga Akalın, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve Genel İstişare Kurulu üyesi Burcu Akçaru ile Uşak'ı ziyaret etti.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERKEN SEÇİM İÇİN UŞAK'TA TARİH VERDİ

İYİ Parti bugün (27 Mart 2021) Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Genel İstişare Kurulu Üyesi Burcu Akçaru ile Uşak'ta ziyaret gerçekleştirdiler. 

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz düzenlenen ziyaretten dolayı parti isimlere teşekkür etti ve şöyle konuştu; Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Tolga Akalın, Denizli Milletvekilimiz Yasin Özlü ve Genel İstişare Kurulu Üyemiz Burcu Hanım bizleri ziyaret geldiler. Teşkiltatımızla ilgili, sandıklarla ilgili, seçim işleriyle ilgili eğitim alacağız." dedi.

20 HAZİRAN 2021 TARİHİ

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın 20 Haziran 2021 tarihinde baskın seçim beklediklerini ve bu doğrultuda yaklaşık dört aydır sandık güvenliğiyle ilgili çalışmalar yaptıklarını söyledi. Akalın açıklamasında İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girebilme ihtimalini düşünerek ve varsayarak hazırlıklarını sürdürklerini aktarırıken geçtiğimiz seçimler Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan seçimlerin bir işbirliği ittifakı olduğunu vurguladı. Akalın açıklamasında; "Türkiye'de 2019 yılında Cumhuriyet Halk Partisi ile yapmış olduğumuz seçim işbirliğiyle başlayan sandığa hakimiyetin sonuçlarını mahalli seçimlerde gördük." diye konuştu. 

Olası yeni ittifakları da değerlendiren İYİ Partili Akalın parti içerisinde görüşüldükten sonra buna karar verilebileceğinin altını çizdi. CHP ile devam etmekte olan işbirlğinin tüm Türkiye geneline yayıldığını da vurgulayan Mehmet Tolga Akalın seçim hazırlıklarını başlattıklarını vurguladı.