GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-09-2021 14:22   Güncelleme : 17-09-2021 14:22

Kadın Cinayetleri Platformu ağustos ayında 31 kadının öldürüldüğünü açıkladı

Türkiye'nin en önemli sorunlarının başında gelen kadın cinayetlerinde geride kalan Ağustos ayı içerisinde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na göre 31 kadın öldürüldü.

Kadın Cinayetleri Platformu ağustos ayında 31 kadının öldürüldüğünü açıkladı

Türkiye'de önemli sorunlardan bir tanesi olan kadın cinayetleri ile ilgili olarak Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2021 yılının Ağustos ayı verilerini açıkladı. KCDP'nin açıkladığı verilere göre Türkiye'de geride kalan ayda 31 kadın öldürüldü. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun açıkladığı ağustos ayı verilerinde Bursa'da 4, İstanbul'da 4, Trabzon ve Antalya'da ise 3'er kadın cinayeti işlendi.

22 KADIN EVİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Platformun açıkladığı verilere göre kadınlar en fazla kendilerini güvende hissettikleri yerlerde ve en fazla güven duyduğu kişilerin yanında öldürüldü. Geride bıraktığımız ağustos ayı içerisinde öldürülen 31 kadından 22'si evinde, 3'ü ıssız yerde, 2'si sokak ortasında; arazide, işyerinde, minübste, ev dışında bulunan tuvalette ise birer kadın öldürüldü. KCDP, 31 kadının 6'sının evli olduğu kişi tarafından, 5'inin akraba, 4'ünün eskiden evli olduğu erkek, 4'ünün babası, 3'ünün tanıdık ve oğlu; evlenme teklifini reddettiği erkek, birlikte olduğu erkek, kardeşi, tanımadığı bir erkek, konuşma isteğini reddeden erkek tarafından da 1'er kadın öldürüldü. Platform, bir kadının ise fail ile olan yakınlık derecesinin bilinmediğini açıkladı. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, öldürülen 31 kadından 19'unun ateşli silahla, 9'unun kesici aletle ve 3'ünün de boğularak öldürüldüğünü açıkladı.