SİYASET
Giriş Tarihi : 21-11-2021 02:14   Güncelleme : 21-11-2021 02:39

MHP’NİN ‘ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU’ HEYETİ UŞAK’TA

MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, Evren dedenin nefesini hissetmeye geldik. Hacım Sultan'a selam vermeye, siz kıymetli Uşaklılarla hemhal olmaya, yüreğimizi ısıtmaya geldik.

MHP’NİN ‘ADIM ADIM 2023, İL İL ANADOLU’ HEYETİ UŞAK’TA

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin talimatlarıyla gerçekleştirdiğimiz adım adım iki bin yirmi üç, bir il Anadolu temalı ziyaretlerimiz kapsamında Uşak'ta sizlerle bir araya gelmekten dolayı büyük bir mutluluk içerisindeyim.


Önce ülkem ve milletim anlayışının temsilcileri olarak seksen bir ilimizde siyasetin asli ve asil unsuru vatandaşlarımızla onların temsilcisi STK temsilcilerimizle, yöneticilerimizle muhtarlarımızla buluşuyoruz. Hepinizin bildiği gibi salgın sürecinde küresel anlamda olağanüstü bir hal yaşarken Türkiye Cumhuriyeti Devleti sağlığa erişim noktasında bütün dünya ülkelerine emsal olacak bir mücadele verdi. İşte böylesi bir sürecin ardından uzun süredir de bir araya gelemediğimiz için bugün sizlerle olmak gerçekten çok kıymetli. Tekrar hoş geldiniz. Son yıllarda pandemiyle birlikte tüm dünyada sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda ciddi dalgalanmalar yaşanmakta. Böyle bir dönem yeni yönetim anlayışının ne kadar doğru bir karar olduğunu göstermiştir hepimize. Her şey bu kadar hızla geliştiği ve değiştiği bir süreçte hükümet de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle hızlı kararlar alabilmiş ve uygulamaya geçirebilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi kadroları olarak bizler de Türk milletinin gönlünde yer bulan Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun adımlar atıyoruz. Milletimizin menfaatine olan her yasanın çıkması için irademizi ortaya koyuyoruz. Bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. Dini ve milli değerlerimiz, kutsalımızdır. Bu kutsallara laf edebilecek kişi partimiz bünyesinde barınamamıştır. Bundan sonra da barınamayacaktır. Her kim ki değerlerimizi ayaklar altına almaya kalkarsa karşı Milliyetçi Hareket Partisi'nin olacaktır. Genel başkanımızın bu hususta tavrı çok açık ve nettir. Kıymetli misafirlerimiz bugün aramızda muhtarlarımız var. Muhtarlarımız, devletimizin kılcal damarlarıdır. Bizler muhtarlarımızın siyasi görüşlerine bakmaksızın onların baş tacı ederiz. Her biri birbirinden kıymetlidir bizim için. Türk milletinin verdiği yetkiyle görevlerini ifa etmektedirler. Muhterem muhtarlarımız, mahallelerimiz sizlere emanettir. Muhtar mahallesinin örnek kişisidir. Sevinçte, tasada, mahalleli önce muhtarının yanına koşuyorsa işte bu bir gönül birlikteliğidir. Bunu sağladığınız takdirde toplumsal huzuru o zaman sağlayabiliriz. Mahallede yaşayan ailelerimizin ortak tanıdığı, hürmet etti ve saygı duyduğu kişilerdir. Bugün aramızda ülkemiz için önem arz eden bir diğer temsil makam da sivil toplum kuruluşlarımızdır. ben aynı zamanda eczacıyım. Uzun yıllarda meslek kuruluşunda da aktif görev almış biri olarak bu kuruluşların ne anlam ifade ettiğini iyi bildiğimi düşünüyorum. Meslek erbaplarının teşkilatlanarak temsil ettikleri alanın daha iyi olması için STK'lara büyük işler düşmekte.
STK'lar bu ülkenin yapı taşlarıdır. Bulunduğunuz ilin gerek ekonomik, gerek toplumsal alanda refahını artırmak, STK'lar içerisindeki birlik ve beraberliği sağlamakla mümkün olacaktır. İki bin yirmi üç lider ülke Türkiye hedefine hep birlikte odaklanmalıyız. Anadolu'nun ilk il kalkınması, Türkiye Cumhuriyeti'ni yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muhteşem eserini fıtratına layık bir şekilde ilelebet ilelebet payidar kılmasını sağlayacaktır. Bugün sizleri dinlemek için buradayız. O yüzden mümkün olduğunca kısa bir selamlama yapmaya çalıştım. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyorum dedi.
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı'nın Uşak il Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu bu kahvaltı toplantıya hepiniz hoş geldiniz. Eğitim adına saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Değerli kardeşlerim, malum biliyorsunuz ben de aynı yörenin bir milletvekiliyim. Hemen komşuyuz. Birçok hem akrabalık, evliliklerin dışında her gün özellikle Simav ve Gediz'in yüzlerce vatandaşımızın istihdam sağladığı, kapılarınızı açtığınız, gönül kapılarını açtığınız, iş yerlerini açtığınız bir ilinde milletvekiliyim.
Koronadan dolayı inanılmaz derece zor günler geçirdik. Dünya geçirdi, biz geçirdik. Bu süreç yaklaşık olarak ülkemizde sekiz buçuk milyona yakın vatandaşımızın bu illet hastalığa yakalanmasını Yine geçen haftaki verilere göre de yetmiş üç bin vatandaşımızın da rahmetli olmasına yol açtı. Cenabı Allah korona dahil bütün hastalıklardan ve belalardan memleketimizi ve dünyayı korusun. İnşallah daha güzel ve parlak günler yakında olur. Değerli kardeşlerim, dünyanın nüfusu şu anda sekiz milyona yaklaşmakta. Yaklaşık dokuz yüz bin dokuz yüz milyon vatandaşımız su sıkıntısı çekmekte. Öncelikle hem Kütahya için hem de Uşak için Murat Dağı'nın ne olduğunu çok iyi bilen kardeşlerimizden biriyim. Murat Dağı'na sahip çıkalım. Orada Murat Dağı'na talan edecek. Murat Dağı'nı tahrip edecek. Murat Dağ ile birlikte hem Kütahya'nın ama özellikle Uşak'ın suyu problemini en üst seviyeye çıkaracak her türlü ama her türlü gayretin ve mücadelenin karşısında durmalıyız. Durduk, durmaya da devam edeceğiz.
Değerli kardeşlerim bu toplantıları Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla yaptığımızda bizler sizleri dinlemek için yola çıktık. Buradaki muhtarlarımızı STK başkanlarımızı, oda başkanlarımızı, sendika başkanlarımızı dinlemek için yola çıktık. Ben özellikle bu salonda muhtar arkadaşlarımız, kardeşlerimiz çok fazla muhtarların ne demek olduğunu tam anlamış bir siyasetçi değildim. İki bin yedi yılında ilk Kütahya'dan aday olduğumda bana dediler ki muhtarlara dikkat et. Muhtarlarla iyi geçin yoksa bu muhtarlar seni sandığa gömer. Ben de kendi kendime diyordum bu muhtarlar bana ne yapabilir ki? Ben çalışacağım, gayret göstereceğim, mücadele edeceğim. Muhtarlar beni ne sandığa gömer? Ben iki bin yedi yılında seçimlerden bir gün sonra sizin büyüklüğünüz karşısında yeni ve seçimi kaybetmiş bir kardeşimiz olarak saygıyla eğildim. Şimdi iki bin on sekiz yılında tekrar aday olup huzurlarınızda Kütahya'da geldiğimde vallahi ilk işim muhtarlarla görüşmek oldu. O gün bugün de muhtarlarla görüşüyorum. Kendi mahalleleri için, beldeleri için ve köyleri için. Gün geliyor kaymakam var. Gün geliyor belediye başkanıyla. Gün geliyor özel idare müdürleriyle. Gün geliyor milletvekilleriyle kavga ediyorlar. Mücadele ediyorlar. Tek Tek dertleri ve sıkıntıları kendi mahallelerine ve köylerine söz verdikleri komşularının adına söz verdikleri işleri yerine getirebilmemiz için. Ben bu yüzden Sizlerin bu memleketin demokrasisine için, bu memleketin siyaseti için bu memleketin bürokrasi için ne kadar önemli bir mihenk taşı olduğumuzu çok iyi biliyorum dedi.
TBMM İdari Amiri MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Merkez yönetim kurulunun değerli üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcileri, sayın muhtarlarımız, il yöneticilerimiz, ilçe yöneticilerimiz, ocağımızın değerli temsilcileri, genç kardeşlerim hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nin yönetim konusundaki yetkisinin ve siyasi meşruiyetinin yegane kaynağı milli iradedir. Bu kudret, bu kuvvet, bu yetki sizlerden, vatan sevdalılarından, bayrak için can verip bakmadan şehadet şerbetini içmeye gidenlerden alınmaktadır. Biz sırtımızdaki bin yıllık tarihimizi kutsallığımız vazgeçilmezliğinin Ebediyete kadar süreceğinin teminatıyız. Güvencesiyiz, neferleriyiz. Türkiye bugün iç ve dış güvenlik sorunlarının her geçen gün arttığı komşu ülkelerde yaşanan vahim gelişmelerin milli güvenliğimiz üzerindeki olumsuz etkilerinin yeni boyutlar kazandığı ve etrafımızdaki husumet çemberinin giderek daraldığı karanlık bir dönemden geçmektedir.
İçinde bulunduğumuz coğrafya, etnik ve mezhep ayrılıkları temelinde husumetlerin körüklendiği, iç savaşların yaşandığı, kanlı terör örgütlerinin at oynattığı, ülkelerin, toprak bütünlüklerinin parçalandığı Siyasi yapıların yıkıldığı ayrışmaz, bölünme ve çatışma dinamiklerinin harekete geçtiği ve her alanda istikrarsızlığın sürdüğü sorumlu bir coğrafyadır. Biz savaşacaklarının yaşandığı iki sınır komşumuzdur. Irak ve Suriye'deki gelişmeler Türkiye'yi çok ciddi, milli güvenlik tehlikeleriyle karşı karşıya bırakmıştır. Tarihin en kanlı, üç terör örgütü. PYD, PKK, YPG işit ve FETÖ'nün çok yanlı saldırıları, Türkiye'yi amansız bir mücadeleyle baş başa bırakmıştır. En kanlı terör örgütleri derken HDP, FETÖ, PKK dedi. Buyurun size HDP ve FETÖ. Bu benzerlik, bu eşitlik aklınızın bir kenarında dursun arkadaşlar. Bu üç melanet odağı karşısında, amansız bir mücadele verilirken, Kıbrıs, Libya, Mavi Vatan akabinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Savaşı üzerimize maddi manevi tonlarca yük eklemiş, beraberinde pandemi bu çocukların üstüne tuz biber olmuştur. Türkiye'nin maruz kaldığı sıcak ve yakın tehditlerin açılabilmesi için ahlaki ve milli ittifak ruhunun beka ve birliğimizi teminat altına alır. Küresel ve bölgesel kanlı operasyon ve oluşumlara karşı geleceği çok iyi bilinmelidir. Huzur ve beka için güç birliğini yaptığımız meydandadır. Ne yapıyorsak Türk milleti içindir dedi.