SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2021 00:05   Güncelleme : 19-09-2021 13:59

Millet İttifakı İsmetpaşa Caddesi'nin düzenlenmesiyle ilgili esnafla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı İYİ Parti Belediye Meclis Üyeleri Uşak'ın en işlek caddesi olan İsmetpaşa Caddesi'nde esnafla bir araya geldi.

Millet İttifakı İsmetpaşa Caddesi'nin düzenlenmesiyle ilgili esnafla buluştu

Uşak'ın en işlek caddesi olan İsmetpaşa Caddesi ile igili Uşak Belediyesi'nin yapmayı düşündüğü düzenlemeyle ilgili Millet İttifakı'nın ortakları İYİ Parti Uşak Belediyesi Meclis Üyeleri ve CHP Uşak İl Başkanlığı İsmetpaşa Caddesi'nde esnafla bir araya geldi. İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, bu tarz bir düzenlemenin oy çokluğuyla değil, oy birliğiyle yapılması gerektiğinin altını çizdi. 

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, işi yapacak olan firmanın belediye tarafından bulunmasına ancak malzemelerin esnaftan alınacak olmasına tepki gösterdi. Karaoba, "Ben senin bulduğun şirkete yaptırmak zorunda değilim. İnsanlar karpuz alırken bile manavını nasıl seçiyorsa dış cephesini yaptırırıken de istediği insanı seçer."dedi. 

CHP İl Başkanı Dr.Ali Karaoba, tabelaların, dış cephelerin düzenlenmesine karşı olmadıklarını belirtirken, esnafın içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ortamında yapılan uygulamanın yanlışlığına değindi. Karaoba, "Bu ekonomik krizde cadde kapalıyken, bu kadar sıkıntı çeken esnaf varken, belediye taşındığı için birçok değeri kaybolan esnafın cirosu düşerken ne kadar süre kalacak bu tezgahlar kimse bilmiyor." ifadelerini kullandı.