MUĞLA
Giriş Tarihi : 31-05-2021 16:46   Güncelleme : 31-05-2021 16:46

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum’da Devam Eden Yatırımları İnceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, açılışı için gün sayan Bodrum otogarı başta olmak üzere, çalışmaları devam eden Turgutreis Yaşam Merkezi, Turgutreis Atıksu Arıtma Tesisi, Gümüşlük terfi merkezi ve diğer yatırımları yerinde inceledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum’da Devam Eden Yatırımları İnceledi

Alt yapısından, otogarına kadar birçok konuda Bodrum’a yatırımlarına devam eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, İlçede çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum’da toplamda 748 Milyon TL’yi bulan yatırım çalışmalarını da yerinde inceledi.

Başkan Gürün’ün incelemeleri sırasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras kendisine eşlik ederken yapılan çalışmalar hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Bodrum otogarı açılış için gün sayıyor

Bodrum’daki ilk ziyaretini Bodrum otogarına yapan Başkan Gürün, otogarın son durumu hakkında bilgi aldı. Otogarın her bir noktasını tek tek gezen ve inceleyen Gürün, "Bodrum’da hizmete girecek olan otogarımızda bütün inşaat çalışmalarımız tamamlandı. İhale işlemlerinin de büyük kısmı sonuca ulaşırken birkaç şirketin yazıhanelerinin ihaleleri de en kısa sürede tamamlanacak. Mevcut şehir içinde bulunan otogarın faaliyetlerini durdurup buraya taşımaya başlayacağız. Burada taşımacılığın başlamasıyla birlikte Bodrum içerisinde yoğun olan trafiğin azaltılması konusunda önemli katkısı olacak. Eski yerle burayı mukayese ettiğimizde Bodrum’a yakışan bir otogar olmuş oldu” dedi.

 

Bodrum’un En Büyük Arıtma Tesisi

Bodrum’da alt yapı çalışmalarının olduğu yerleri de ziyaret eden Başkan Gürün, Turgutreis’te 160 kilometre uzunluğunda ki kanalizasyon hattının yüzde 45’nin tamamlandığını belirtti. Çalışmaların en kısa sürede bitmesi için çalıştıklarını açıklayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak. Bodrum’un en büyük arıtma tesisini inşa etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.