AFYONKARAHİSAR
Giriş Tarihi : 12-07-2021 17:42   Güncelleme : 12-07-2021 17:45

Ömer Halisedemir Bisiklet Turu'na katılanlar Afyonkarahisar'da

Bir grup FETÖ mensubunun 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı hain darbe girişiminde mücadele ederken şehit düşen ve yaralanan gazileri anmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen bisiklet turu, Afyonkarahisar’a ulaştı.

Ömer Halisedemir Bisiklet Turu'na katılanlar Afyonkarahisar'da

İstanbul Arnavutköy Belediyesi'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Ömer Halisdemir 5. Ulusal Bisiklet Turu'na katılan sporcular, Afyonkarahisar'dan Konya'ya yola çıktı.

      Anıtpark önüne gelen bisikletlilere, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Şehit Ömer Halisdemir'in Bor'daki mezarına götürülmesi için toprak verdi.Bu güzel etkinlikle birlikte 15 Temmuz hain darbe girişiminin gelecek tüm nesillere anlatıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ülkenin bekası için hayatını feda eden Şehit Ömer Halisdemir'in anısına düzenlenen bisiklet turu etkinliğinden dolayı Arnavutköy Belediyesine ve sporculara teşekkür etti.

         15 Temmuz hain darbe girişiminde kahramanca ülkesini savunan ve hain darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir adına düzenlenen bisiklet turunun iyiliklerin başlangıcı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, "Etkinliği düzenleyen Arnavutköy Belediyesine de teşekkür ediyorum. Tura katılan bisikletlilerimizin de yolları açık olsun. Ülkemizi de 15 Temmuz'daki gibi hain darbe girişimine kalkışan ihanet şebekelerinden muhafaza etsin.“ diye konuştu.

             Bisikletçileri her yıl Afyonkarahisar'da coşkuyla karşıladıklarını dile getiren Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise “Bugün yine bisikletçilerimizle beraberiz ve kendilerine yol açıklığı diliyoruz. Kahramanımız Şehit Ömer Halisdemir'in mezarına ulaşacaklar. Ailelerine ve memleketlerine bizden selam götürmelerini diliyoruz. Bu etkinliğin 5 yıldır ara verilmeden yapılması ve istikrarın korunması çok daha önemli. Bu tura katılan bisiklet sürücülerine de teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından tura katılan bisikletliler, Konya'ya doğru hareket etti.