GÜNCEL

RECEP KOPARAN ENGELLİ BAKIM MERKEZİ ENGELLERİ AŞIYOR

Türkiye’de özel zihinsel, ruhsal engelli bakım merkezi sektöründe öncü olan Recep Koparan Engelli Bakım Merkezi 2012 yılından berri Uşak’ta uzman ekibi ile hizmet veriyor.

RECEP KOPARAN ENGELLİ BAKIM MERKEZİ ENGELLERİ AŞIYOR

Temizlik ve hijyen konusunda hasas bir kurum olan Recep Koparan Engelli Bakım Merkezi pandemi  sürecinde de temizlik hijyen ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uyguluyor. Bünyesinde 56 uzman kadrosuyla 44 zihinsel engelli ve 70 ruhsal engelliye hizmet veriyor. Recep Koparan Engelli Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Serap Koparan Avrupa standartlarına uygun olarak hobi mutfağı, spor odası, kütüphane ve reviri bulunuyor. 24 saat kapalı devre kameralarla güvenliği sağladıklarını ifaden Recep Koparan Kurucu Müdürü Serap Koparan; "İşimizde en önemli kriter ise sevmek ve vicdanlı olabilmektir. Engelli Bakım Merkezimiz zihinsel ve ruhsal engelli hastalarımıza hizmet veriyor."dedi ve kurumsal bir yapı olduklarının da altını çizdi.

 Recep Koparan Engelli Bakım Merkezi 2 şube olarak hizmet vermekte olup 44 zihinsel engelli Mehmet Akif Mahallesi 1.Özen Sokak No:10'da hizmet verirken Merkez Şube'de 70 ruhsal engelliye Fevzi Çakmak Mahallesi Gazi Bulvarı No:110'da hizmet veriyor.

"AB STANDARTLARINA UYUMLUYUZ"

"Engelli bakım merkezleri mevzuatına göre   bakımevi binaları Avrupa Birliği Standartlarında olacak. Bizim binalarımızın hepsi bu standarda uyuyor. Erişebilirlik burada çok önemli olduğunu göz önünde bulundurduk. Sosyal aktivitelerle engelli bireylere hizmet veriyoruz. Pandemi Sürecinde bünyemizde oluşturduğumuz   cinema salonun açtık isteyen hobi mutfağında el becerilerini geliştiyor, spor saolununda beden eğitim uzmanları eşliğinde spora katılıyor." dedi.