SİYASET
Giriş Tarihi : 06-10-2021 00:51   Güncelleme : 06-10-2021 01:12

Taşlı,"Bu ucube sistem ekonomik bir buhran yarattı"

Demokrasi ve Atılım Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Taşlı, geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazasına ve şehirdeki trafik sorununa, üniversitelerin açılmasıyla birlikte toplu taşıma araçlarında yaşanan yoğunluğa ve DEVA Partisi'nin açıklamış olduğu güçlendirilmiş parlamenter sisteme dair açıklamalar yaptı.

Taşlı,

DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı haftalık olağan basın açıklamasında yaptığı açıklamada geçtiğimiz günlerde Uşak Lisesi'nin önünde hayatını kaybeden 14 yaşındaki Cennet'e Allah'tan rahmet; sevenlerine ise başsağlığı diledi. 

Taşlı, "Plastikten park yapan zihniyet insan canını ne zaman ciddiye alacak? Seçim öncesi propaganda yapanlar seçimden sonra neredeler? Biz geçen haftada belirttik üst geçit ve yaya geçti sorunlarını dile getirdik. Canımız yandığına mı bunlar hatırlanacak?"dedi.

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlamasıyla beraber şehir içerisindeki trafiğin de arttığını belirten Taşlı, toplu taşıma araçlarında yaşanan soruna da değindi. Üniversiteye ulaşımda sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığına değinen Taşlı, belediyeyi ise uyararak göreve davet etti.

Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) güçlendirilmiş parlamenter sistemi ile ilgili de konuşan DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı, "Bu ucube sistemin ekonomik bir buhran yarattı. İnsan huzurunun bozulması bardaktan dolu da taşmakta. 3 yılda ekonomik ve toplumsal sorunlar, krumlarda yaşananlar, adaletin çöküşünü görmekteyiz. Bizler bir an önce toplumsal bilgileri vermek  amacıyla ülke gündemini takip etmeliyiz." dedi. 

DEVA Partisi Uşak İl Başkanı Mehmet Ali Taşlı AK Parti'ye oy veren kişilere de seslendi ve halkı parlamenter sistem konusunda bilgilendiriceklerini belirtti. Taşlı, halkın yanında olacaklarının da sözünü verdi.