UŞAK
Giriş Tarihi : 24-07-2021 18:35   Güncelleme : 24-07-2021 18:35

Uşak Valisi Kocabıyık'tan 24 Temmuz mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili mesaj paylaştı.

Uşak Valisi Kocabıyık'tan 24 Temmuz mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili mesajında şu ifadeleri kullandı; " Teknolojinin hızla gelişmesi insan yaşamı için çeşitli faydaları sağlarken farklı sorunları da göz önüne sermektedir. Günümüz dünyasında yaşanan bilgi kirliliği ise bu sorunların en önemlilerinden biridir. Halkın doğru bilgiye ulaşması, tarafsız kanallar-araçlar aracılığıyla bilgilendirilme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu ilkeli duruşta basın organları temel konumda yer almaktadır.

Kamuoyunun haber alma özgürlüğü ile bilgi akışının hızlı ve güvenilir sağlanmasında basın birimleri; yapılar, kişiler, unsurlar arasında köprü görevi görmektedir. Büyük bir fedakârlık ve özveri ile hizmet eden basın organları demokrasinin vazgeçilmezidir. Kamuoyunun sesi olması sebebiyle de saygınlığı her geçen gün artmaktadır. Çünkü toplum değerlerini, insan haklarını gözeten özgür ve tarafsız basın; demokratik toplum düzeninin sürdürülmesinde, ilin, bölgenin ve ülkenin gelişmesinde öncü rollerden birini üstlenmektedir.

Bu düşüncelerle yılmadan, yorulmadan, zaman mefhumu gözetmeden çalışan tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum."