UŞAK
Giriş Tarihi : 04-05-2021 17:27   Güncelleme : 04-05-2021 17:39

Uşaklı romanlar İdlib'te hayatını kaybeden askerin şehitlik mertbesine alınmamasına tepki gösterdi

Kırklareli'nin Vize ilçesinde yaşayan Caner Sarıkamış acemi birliğini Kayseri'de yaptıktan sonra gönüllü olarak gittiği Suriye'de nedeni belirlenemeyen bir sebepten dolayı hayatını kaybetti. Caner Sarıkamış'ın şehit statüsünde sayılmasını isteyen ailesine Uşaklı romanlar da destek verdi.

Uşaklı romanlar İdlib'te hayatını kaybeden askerin şehitlik mertbesine alınmamasına tepki gösterdi

Kırklareli'nin Vize ilçesinde ikamet eden ve acemi  birliğini Kayseri'de yapan Caner Sarıkamış, gönüllü olarak gittiği Suriye'de nedeni belli olmayan bir sebepten dolayı hayatını kaybetti.

Caner Sarıkamış'ın tabutu herhangi bir rütbeli subayın ve kortejin olmadığı halde üzerine ismi yazılarak, Türk bayrağına sarılmadan ailesine gönderildi. Caner Sarıkamış'ın cenazesinde yapıaln balistik incelemesi sonucunda 9 MM çapındaki silahın yarbaya ait olduğu ve olayla ilgili de soruşturma başlatıldığı açıklandı.

SARIKAMIŞ'IN ŞEHİTLİK MERTEBESİNE ALINMASINI İSTİYORLAR

Caner Sarıkamış'ın nedeni henüz belirlenemyen bir sebepten dolayı ölmesi üzerine Uşak'taki roman vatandaşlar da Sarıkamış'ın şehitlik mertebesine alınmasını istiyor. Uşak'taki romanlar Sarıkamış ailesine başsağlığı dilemelerinin yanı sıra "şehitler ölmez, vatan bölünmez" diyerek slogan attılar. 

"IRKÇILIK VE AYRIMCILIK YAPILMIŞTIR"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okudular. Uşaklı romanlar adına açıklama yapn Gökhan Atakoğlu "Biz Uşaklı romanlar olarak İdlib'te şehit düşen Caner kardeşimiz adına toplandık, kendisine desteğimizi sunmak istedik ve bunu dile getiriyoruz. Tüm Türkiye'deki roman arkadaşlarımız, kardeşlerimiz olsun gereken tepkiyi sunmak istedik, isteğimiz kardeşimize şehitliğin verilmesi, o mertebeye ulaşması. Öksüz yetim gibi defnedilmesi zorumuza gitti. Irkçılık ve ayrımcılık yapılmıştır.  Biz geleceğimize umutla bakmak istiyoruz, kimseden de beklentimiz yok" dedi.