UŞAK
Giriş Tarihi : 15-09-2021 11:24   Güncelleme : 15-09-2021 11:24

Vali Funda Kocabıyık, “Ahilikte terbiye, dürüstlük, çalışkanlık ve yardımseverlik vardır”

Vali Funda Kocabıyık, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Yardımcısı Vekili Oğuz Alp Çağlar, İl Ticaret Müdürü Abdulhafiz Bozdağ, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Atalay Savaş, oda başkanları ve yılın ahisi Nesrin Çağlayan’ı makamında kabul etti.

Vali Funda Kocabıyık, “Ahilikte terbiye, dürüstlük, çalışkanlık ve yardımseverlik vardır”

Uşak’ta ikinci kez bir bayanın yılın ahisi seçilmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Funda Kocabıyık, Ahi Nesrin Çağlayan’nı tebrik etti. 

Ahilik teşkilatı ile Türk esnaf ve zanaatkarları milli ve dini duygularla yoğrulup, sağlam bir toplumsal yapının oluşumu sağladığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, “Bu altyapının oluşumunda Ahilik Teşkilatı bir okul gibi; kazandırdığı mesleki bilgilerin yanı sıra mensuplarına sevgi, kardeşlik, paylaşma duygularını benimsetmiştir. Ahilikte terbiye, dürüstlük, çalışkanlık ve yardımseverlik vardır. Güçlü Türkiye`nin üretim gücü içerisinde bu gelenekten yetişen esnaf ve zanaatkarlarımızın emeği ve alın teri vardır. Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yâd ediyor, esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum.” dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından yılın Ahisi seçilen Nesrin Çağlayan’a kaftan giydirdi.