UŞAK
Giriş Tarihi : 02-06-2021 12:54   Güncelleme : 02-06-2021 12:54

Vali Funda Kocabıyık Sivaslı ilçesinde tarım üreticilerini ziyaret etti

Vali Funda Kocabıyık Sivaslı ilçesinde; Uşak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uşak Bahçeleri Ekinezya İle Çiçekleniyor Projesi” kapsamında ekinezya üretimi yapan Enver ve Fatma Çevik ailesini ziyaret etti.

Vali Funda Kocabıyık Sivaslı ilçesinde tarım üreticilerini ziyaret etti

Ekinezya bahçesinde Kaymakam Semih Cembekli ve üretici Enver Çevik'ten bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, il genelinde tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi, alternatif ürünlerin yaygınlaştırılması ve üreticilerin daha fazla gelir elde etmesi için çeşitli projeler geliştirdiklerini söyledi.

Sivaslı ilçesinde kadın çiftçileri desteklemeye yönelik tarımsal faaliyetlerin sürdürüldüğünü ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Bu bölgede hayata geçirdiğimiz projelerden biri, ekinezya yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılmasına ve halkımıza alternatif gelir kaynağı sağlamaya yönelik. Bu amaçla desteklediğimiz çiftçilerimizi bugün ziyaret ettik. Üretimin sürdürülmesi ve ilimizdeki tarım gelirinin artması için hayata geçirdiğimiz projelerin takibindeyiz" dedi. Ekinezya baçesinin ardından çilek üretimi yapan üreticileri ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Çilek ve çilek fidesi üretimine yönelik projelere önem verdiğini dile getiren Vali, Funda Kocabıyık, "Çilek ve çilek fidesi demonstrasyon tarlasında gerçekleştirilen üretimin, verimliliğini ve sürekliliğini sağlayarak öncü konuma gelmeyi hedefliyoruz. Bugün de çilek hasadını gerçekleştiren çiftçilerimizin yanında olmak istedim. Allah, tarlamızın bereketini bol etsin" diye konuştu. Ziyaret ve incelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç eşlik etti.