UŞAK
Giriş Tarihi : 07-05-2022 10:21   Güncelleme : 07-05-2022 10:21

Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı Hanımefendi, Ramazan Bayramı vesilesiyle ziyaretlerde bulundu

Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı Hanımefendi, Ramazan Bayramı münasebetiyle ‘Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’, ‘Çocuk Evleri Sitesi’, ‘Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’ ve ‘İl Jandarma Komutanlığını’ ziyaret etti.

Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı Hanımefendi, Ramazan Bayramı vesilesiyle ziyaretlerde bulundu

İlk olarak Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı Hanımefendi, huzurevi sakinlerinin Ramazan Bayramlarını tebrik etti.

Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı Hanımefendi, Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile sohbet edip hediyeler takdim etti.

Huzurevi ziyaretinin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evleri sitesini ziyaret eden Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı, burada kalan çocukların Ramazan Bayramlarını kutlayıp hediyeler verdi.

Vali Vekili Muammer Balcı ziyaretlerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Sosyal devlet anlayışı ile her zaman dezavantajlı grupların yanında yer alan Devletimiz, onların huzur ve refahı için her türlü gayreti göstermektedir. Barışın, kardeşliğin, selamlaşmanın sembolü olan bayramlarımız, toplumsal değerlerimizin canlı tutulmasına vesile olan mübarek günlerdir. Biz de Ramazan Bayramı vesilesiyle huzurevi ve çocuk evlerimizi ziyaret ettik.

Hepimizin üzerinde ödenemez hakları bulunan büyüklerimiz her zaman başımızın tacıdır. Onları huzurlu bir ortamda misafir ediyor olmak bizler için gurur vericidir. Yine aile ortamında bulunma şansı olmayan çocuklarımız da toplumumuzun Devletimize birer emanetidir. ‘Her çocuk bir pırlantadır’ anlayışıyla Devletimizin şefkatli kollarıyla kucakladığımız bu çocuklarımızın, gerek ev ortamlarında her türlü ihtiyaçlarını gidererek, gerek eğitimlerini en iyi şekilde sürdürmelerini temin ederek vatana ve millete hayırlı evlatlar olarak yetişmeleri için her türlü gayreti sarf etmekteyiz. Toplum olarak bizim heba edecek hiçbir çocuğumuz yoktur. İnanıyoruz ki bu gayretlerimizin neticesinde bu küçük fidanlarımız kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı, vatanına ve milletine bağlı birer fert olarak hayatlarına devam edeceklerdir. “ dedi.

Vali Vekili Muammer Balcı ve eşi Hülya Aşkın Balcı huzurevi ve çocuk evleri ziyaretlerinin ardından ‘Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’  ve ‘İl Jandarma Komutanlığını’   ziyaret ederek kolluk kuvvetlerimizin bayramlarını tebrik etti.

Vatanın birliği ve bütünlüğü için her türlü fedakarlığı gösteren kolluk kuvvetlerimizin bizlerin huzuru için her zaman görevinin başında olduğunu vurgulayan Vali Vekili Muammer Balcı, “Bugün ülke olarak huzur içinde Ramazan Bayramını idrak ediyorsak bu, vatan için canını feda eden şehitlerimizin ve canlarını siper eden gazilerimiz ile onların emaneti bu vatanı kutsalı olarak gören kolluk kuvvetlerimizin dik duruşu sayesindedir. Vatan ve millet için gözünü kırmadan canını ortaya koyan ve yüreğiyle mücadele eden kolluk kuvvetlerimiz, her türlü zorluğun üstesinden gelmesini bilen kahramanlardır. Kendilerine müteşekkiriz.” dedi.